Presser Bullets: Ryan Day ocenjuje zmago v Marylandu, hvali Dallana Haydena, posodablja zdravstveno stanje TreVeyona Hendersona in gleda naprej v Michigan

Zmaga v College Parku je bila težja od pričakovanj, toda Ohio State je v soboto vseeno izboljšal rezultat na 11-0.

Po zaostanku ob polčasu so se Buckeyes vrnili in premagali Terps s 43-30 na gostovanju za 33 točkami v drugem polčasu. Nato se je glavni trener Ryan Day srečal z mediji, da bi pregledal vrhunce zmage, posodobil zdravstveno stanje več ključnih igralcev in pogledal naprej na zelo pomembno rivalsko tekmo z Michiganom naslednji teden.

Naslednji dan je novi tekač Dallan Hayden – ki je končal s 146 jardi in tremi točkami – nastopil, da bi odgovarjal na vprašanja.

Spodaj smo posneli vse, kar sta imela Day in Hayden povedati na njuni tiskovni konferenci po tekmi.

Ryan Day

• O Dallanu Haydnu: »V prvem polčasu nam ni šlo prav zares. Zamenjali smo Dallana in res nas je spravil v ritem.” Day pravi, da je “skoraj zlomil par.” Day pravi, da je “to veliko” za Haydena kot prvega letnika.

• Day pravi, da je “cilj številka ena zmagati in iti naprej.” Dan pravi, da smo v tej sezoni občasno zmagali, a najpomembneje je zmagati.

• “V tretji četrtini smo res popustili, tam smo opravili dobro delo.”

• Ko gre za obrambo podaje, Day pravi, da “je nekaj iger, ki si jih bomo ogledali in poskušali obravnavati, kaj se tam dogaja.” Toda Day je Tauliji Tagovailoi pripisal zasluge za izjemen trud v igri branilca.

• Day pravi, da je “težko reči”, ali je bil ta teden osredotočen ali ne zaradi tekme v Michiganu. Day pravi, da so bile prve besede, ki jih je rekel svoji ekipi po tekmi, o “ekipi na severu”.

• Day pravi, da “ni bilo lahko” živeti z lanskim porazom proti Michiganu.

• Day pravi, da je bila dodatna točka, ko je Ohio State povečal za dve točki, “napaka, ki je ne smemo dovoliti.”

• Day ve, da je bil Michigan “danes v bitki”, vendar pravi, da “gre za zmago v tekmah Big Ten v novembru.”

• Na TreVeyonu Hendersonu Day pravi, da smo Treja “zadržali” iz igre zaradi pozne poškodbe.

• O udarnem bloku Lathana Ransoma: “Mislim, produkcija … Ta tip producira … To je neverjetno.”

• Day pravi, da je Matt Jones “prišel” pozno v igri, vendar takoj po tekmi ni dobil nobenih drugih informacij o začetnem branilcu.

• Day pravi, da je imel Henderson “odličen teden treninga” in da pred sobotno igro ni občutil večjih bolečin.

• Day pravi, da so Buckeyes “bolj izkušeni” in so v nizu 12 zmag, ki sega vse do lanske tekme proti Michiganu. “Zdaj gredo vsi žetoni.”

• Day pravi, da bo Michigan naslednji teden “poskušal teči naravnost proti nam”.

• Day pravi, da “upa”, da se bo Miyan Williams naslednji teden vrnil v postavo.

Dallan Hayden

• Haden pravi, da mu je trenersko osebje na eni točki igre reklo, naj se umiri, saj je novincu v takšnem okolju zlahka preobremenjeno.

• Hayden pravi: “Nikoli nisem bil ravno plesalec,” in pravi, da je bil vedno dober v pokončnem teku.

• Haden poskuša ohraniti “miselnost naslednje tekme”, vendar pravi, da je “lahko vedno boljši” in “močnejši” naprej.

• Hayden pravi, da toliko igranja na takšni tekmi dokazuje, kako zelo mu trenerski štab zaupa.

• “Ko sem vstopil, iskreno nisem vedel, kaj naj pričakujem.” Hayden pravi, da se je poleti hitro naučil priročnika in da mu je zelo pomagal.

• “Počutim se, kot da imam najboljšega trenerja branilcev v državi.”

• Ko je dobil 27 nošenj, Hayden pravi: “V srednji šoli sem imel veliko nošenj … v srednji šoli sem imel veliko obremenitev.” Toda Hayden pravi, da je “veliko drugačen od srednje šole.”

Drugi Buckeyesi, ki so se po tekmi srečali z novinarji, so bili CJ Stroud, Zach Harrison in Lathan Ransom.