Ocene igralcev svetovnega prvenstva USMNT proti Walesu: Tyler Adams izstopa, napaka Walkerja Zimmermana pa stane ZDA

Moška reprezentanca Združenih držav je v ponedeljek na uvodnem svetovnem prvenstvu pokazala vse prej kot enakomerno, Wales remi 1-1. Američani so v prvem polčasu delovali odlično, čeprav si niso ustvarili veliko priložnosti, saj je zadel Tim Weah, drugi polčas pa je bil povsem drugačna zgodba, ko je Wales prevzel nadzor in ekipo Gregga Berhalterja postavil na vrvi, Gareth Bale pa je zadel enajstmetrovko. Seveda se je to zgodilo po največji napaki na tekmi, ko je Walker Zimmerman po nepotrebnem posekal igralca LAFC v polju in se odpovedal enajstmetrovki, ki je spremenila igro.

Kako pa so igrali on in vsi drugi Američani? Tu so naše ocene igralcev:

Vratarji

posnetek glave-slika

Vratar Arsenala v prvem polčasu ni imel prav nič za početi, verjetno pa se ni niti malo potil. V drugem pa je v 64. minuti fantastično obranil Ben Davies. Glede enajstmetrovke ni mogel storiti ničesar, a je vseeno dobil roko nad tem, kar je bil raketni strel.

Branilci

Dobil je zgodnji rumeni karton, a je bil oster. Njegov dotik žoge je bil včasih slab, a je bil večinoma soliden. Včasih je bil njegov obrambni položaj vprašljiv.

Walker Zimmerman

ZDA • D

Čvrsto in zanesljivo, vsaj v zraku, je iz polja pospravil nekaj nevarnih žog, ki bi lahko povzročile velike težave. Na igrišču je bila druga zgodba. Njegova napaka nad Garethom Balom, ki je odrekel enajstmetrovko, je bila nepremišljena in presenetljiva. Takoj je vedel, da je naredil hudo napako.

Z Baleom mu je na začetku dobro šlo, saj je bil videti močan v zraku in je bil vedno zbran. Ohranil je kakovostno pozicijo pozno v tekmi in zagotovo zaslužil več minut. A ne bodite presenečeni, če proti Angliji ne bo igral, ker ima rumeni karton.

Antonee Robinson

ZDA • D

OCENA6.5

IGRANE MINUTE90

Res svetla točka. Močan pri igranju z žogo naprej. Dobro se je gibal, dobro povezal s soigralci in pomagal ustvarjati priložnosti. Žogo je dobro odvzel in vedno je bil videti pripravljen.

Želite več poročanja o svetovnem prvenstvu? Poslušajte spodaj in spremljajte Hiša prvakovdnevni nogometni podcast CBS Sports, ki vam prinaša vrhunske analize, komentarje, nasvete in več med velikimi igrami v Katarju.

Vezni igralci

Najboljši igralec na igrišču. Kapitan je bil hladen in miren. Vedno je igral pametno, nadzoroval žogo, dajal navodila tistim okoli sebe in dajal zgled. Imel je pozno tekmo proti Baleu, ki je bila precej impresivna. On je srce in duša te ekipe.

Živahen, s svojimi teki večkrat lomi črte, da spodbudi napad. Želel bi si, da bi bil bolj vpleten, a njegova kemija s temi fanti raste in to je očitno. Ni bilo dosledno, vendar se moramo spomniti, da ima le 19 let.

Weston McKennie

ZDA • M

To ni bila najboljša predstava McKennieja, saj je zgodnja karta omejila njegovo agresivnost v napadu. Njegovo podajanje ni bilo najboljše in nikoli ni bil tako zelo vpleten v napad. Tovrsten nastop naj ga le spodbuja.

Naprej

Josh Sargent

ZDA • F • #24

Ob svoji prvi dobri priložnosti je zadel vratnico, močno z glavo na bližnjo vratnico. Bil je ključnega pomena pri golu s svojo igro zadrževanja, kar je omogočilo Christianu Pulisicu, da je dobil žogo in odšel. Med nadaljevanjem igre je nekoliko zbledel, vendar je bil še vedno dobro narejen.

Christian Pulisic

ZDA • M

OCENA7.5

Dobro se je premaknil v vesolje in pokazal tako hitrost, da je dvignil žogo od Sargenta in podal Weahu za uvod. Bil je dobro nokavtiran, zato bo vredno spremljati, kako bo okreval v naslednjih dneh. Toda njegova asistenca je bila velika.

Timothy Weah

ZDA • F • #21

OCENA7.5

IGRANE MINUTE88

Na začetku je dobro zadel z omejenimi dotiki po desni strani, a je z tekom napredoval, tako da je prvi zadel s čudovitim udarcem takoj po uri. Njegova diagonalna vožnja je bila odlična in jo je zaključil z razredom, verjetno je zaslužil več minut naprej.

Zamenjave

Brendan Aaronson

ZDA • M

Samo dodaja malo dinamične zmogljivosti. Njegovi obrati v prostor so odlični in tej ekipi je dal nekaj soka, ki ga niso mogli izkoristiti. Verjetno bi moral dobiti več kot 24 minut.

Haji Wright

ZDA • F • #19

Trdna majhna poteza, poudarjena z dobrim gibom za vodenje žoge proti zadnji vratnici, ki na koncu ni bila nevarna. Toda njegov velik okvir in sposobnost zaščite žoge sta lahko prednost, če se pravilno uporablja.

Njegov nastop si bomo zapomnili po rumenem kartonu, ki ga je prejel klubski soigralec Bale. Valižanski zvezdnik je Turnerja ujel s črte in ta s sredine igrišča meril na gol. Acosta mu ni dal priložnosti, lotil se ga je, kot bi igral drugo nogometno žogo. Pametna igra.

DeAndre Yedlin

ZDA • D • #22

Pozna menjava, ki je enkrat uspel izbiti žogo in dobil svoj edini dvoboj na igrišču. Imel je nekaj priložnosti, da bi žogo spravil v polje, a jim nisem veliko pomagal.

Jordan Morris

ZDA • F • #16

Pozna zamenjava, ki je imela tri dotike in ni bila faktor.

Trener Gregg Berhalter

To ekipo je imel pripravljeno… igrati 45 minut. Zanje je bil dober začetek in energija je bila prisotna. Igrali so pametno in nikoli niso nič popustili. V drugem pa, kot da bi igrali za preživetje in jih je na koncu zabolelo. Zakaj ne bi bili tam malo bolj agresivni? To ne pomeni, da so igrali prestrašeno, vendar je bilo preveč konzervativno, še posebej po eni uri. OCENA: 6