Dan kariere za pravosodje. Charge vodi Ohio State do zmage z 80-73 nad št. 21 Texas Tech na tekmovanju Maui Invitational

Justice Sueing je bil obseden človek na Mauiju.

73

Najboljši dan v karieri za domačina s Havajev je pripeljal Buckeyes do petega mesta na Maui Invitational z zmago 80-73 nad takratno št. 21 Texas Tech, ki je končal turnejo z rezultatom 2-1 in svojo prvo letošnjo zmago na lestvici.

Vroč začetek za Buckeyes jim je prinesel dvomestno prednost v dobrih sedmih minutah tekme, Ohio State pa je v prvem polčasu povedel s 17:03. Red Raiders so ves čas ostali konkurenčni, vendar so Buckeyes ostali v prednosti, saj je Sueing dominiral v napadu in pozno naredil še en korak.

Ohio State v drugem polčasu ni zaostajal, Sueing pa je končal z rekordnimi 33 točkami. Šest let starejši napadalec je samo v drugem polčasu dosegel 23 točk. Njegov prejšnji rekord v uniformi Buckeye je bil 22.

Prvi polčas

Vse je bilo v državi Ohio v prvih 10 minutah akcije. Sueing je dosegel prvih šest točk za Buckeyes, Sean McNeil pa naslednjih devet zaporednih točk. Do oznake 11:46 so zaporedne trojke Buckeyeja prinesle Ohio State vodstvo s 23-10 po seriji 16-3.

12

Vendar pa so Red Raiders hitro zmanjšali ta zaostanek in dosegli naslednjih šest točk v nizu 20-13, da bi polčas končali s štirimi točkami zaostanka.

V hitrem ofenzivnem polčasu sta obe ekipi zadeli več kot 53 % metov iz igre in več kot 38 % svojih poskusov za tri točke. Vsaka ekipa je imela v prvih 20 minutah po dva dvomestna strelca, medtem ko sta Sueing in Brice Sensabaugh dosegla po 10 za Buckeyes.

Ohio State je imel prednost v skokih (14-11), točkah s klopi (10-3) in točkah v igri (16-2) do polčasa ter žogo obrnil trikrat manj kot Red Raiders. Buckeyes so dosegli osem točk ob sedmih žogah Texas Tech.

Druga polovica

Ohio State se je takoj vrnil k Sueingu, da bi začel zadnjo tretjino, saj je napadalec, visok 6 čevljev in 7, dosegel prvih pet točk v polčasu in pomagal Buckeyesom ohraniti prednost z dvema posesti žoge. Sueing je podal Brucea Thorntona za odprt met za tri točke ob 15:40 in podrl svojo lastno trojko 1:40 kasneje, da je Ohio State povedel z 52-41.

Toda Texas Tech se je v naslednjih nekaj minutah vrnil in ostal znotraj šestih točk vse do manj kot 12 minut medijske prekinitve. Prestop Oral Roberts Kevin Obanor, ki je Ohio State pomagal vrniti na turnir NCAA 2021, je odigral še eno veliko tekmo proti Buckeyes, da je Red Raiders ohranil na površju v drugem polčasu.

Obanor je zadel še en strel pri 7:10 in zmanjšal vodstvo Buckeyeja po parketu med nizom Texas Tech s 6-0, toda Sueing se je znova boril. Na krilu Ohio State je bil storjen prekršek pri poskusu za tri točke pri naslednji posesti in zrušil je vse tri proste mete.

Ohio State je šel na odmor s petimi točkami z 1:58 do konca igre, Sueing pa je s polaganjem v ofenzivi vodstvo Buckeyes povišal na sedem ob posesti, ki je sledila. To je bil del niza, v katerem je Sueing dosegel 14 zaporednih točk za Ohio State.

V zadnji minuti še vedno tesna tekma, prosti meti so na koncu zapečatili dogovor za škrlatno-sive.

Opombe o igri

• Ohio State je začel ponedeljkov Maui Invitational z 88-77 porazom proti 17. San Diego Stateu, vendar se je vrnil v torek z 81-53 zmago nad Cincinnatijem.

• Texas Tech je na začetku turnirja padel na 10. Creighton, 76-65, Louisville pa je v torek padel na 32. mesto.

• Napadalec ekipe Red Raider Kevin Obanor, prestop Orala Robertsa, je pomagal razburiti državo Ohio kot 2. nosilec v prvem krogu turnirja NCAA 2021.

• Ohio State v sredo ni spremenil svojih začetnih pet, Bruce Thornton, Sean McNeil, Isaac Likekele, Justice Sueing in Zed Key so začeli že šesto tekmo zapored.

• Sensabaugh je eden od le treh novincev zvezne države Ohio od leta 1980, ki so dosegli dvomestno število točk na šestih zaporednih tekmah in začeli svojo kariero v OSU, pridružil se je Michaelu Reddu (12 tekem leta 1997) in Jimu Jacksonu (7 tekem leta 1989).

• Eugene Brown (pretres možganov) je izpustil svojo šesto zaporedno tekmo za Ohio State.

• Ohio State se je z Red Raiders pomeril le dvakrat v zgodovini programa, zadnjega je zmagal s 77-71 v letih 2004-05.